Aktuality
aneb ze života Domovnice a Kousátora

10.8.2008
Docela dlouho jsme se neozvaly, že jo.. no jo, ale když naše panděraska přes břicho už pořádně nedošáhne na klávesnici a je ráda že se s náma odkolíbá na ranní prochajdu..
A teď pár novinek z našeho života:
1. v televizi teď právě běží série filmů, které fungují jako předobraz našeho působení... Ano, ti kteří tipovali sérii filmů o Angelice a statečném uhrančivém reskátorovi měli pravdu! Ne nadarmo má kštice Angliky a Amálicové stejnou barvu a hekat umí krásně taky :-) a co teprve uhrančivý pohled, zjizvená tvář a trošku pochroumaná nožka (která ovšem nebrání brázdit širé pláně) filmového reskátora a našeho Kačírka?
2. Amálicová přijala novou práci, tedy pouze za stravu, nicméně ke spokojenosti obou stran ( třetí strana - panděraska z toho radost nemá žádnou). a co je tedy to nové tajemné zaměstnání? je to ve spolku LIGA ZA ČISTÝ ĎÁBLIČÁK - paní Amálicová tedy čistí (s vervou a odhodláním) náš milovaný Ďábličák od všech hovínek. a jde jí to na 1!
3. v Psím ráji je tolik zvěře, že tam prý nesmíme.. je pravda, že poslední dvě vycházky byly trošku náruživé a panděraska díky nám málem porodila, ale co, aspoň by se netahala s tím břichem, že jo? takže teď chodíme jen do lesa, tam je to prý docela bezpečné, srnky nehoníme.
4. soutěžíme o to, kdo bude panděrasky větší ocásek. chodíme s ní úplně všude, když se jde sprchovat, ležíme u sprchy, když jdeme na záchod, sedíme tam s ní, od chvíle kdy se rozední ležíme před dveřma do ložnice a jen čekáme na to, až naše bohyně vyleze..
5. Amálicová výrazně vylepšila svůj lovitelský styl, který využívá na lov sojek. nenápadně se vleče před panděraskou a dělá že jí vůbec nebaví být venku. najednou houpne do křoví a během pár vteřin se objeví se sojkou v držtičce. . Sojek je v Ďábličáku strašně moc a jakmile vylezeme z auta, tak už řvou.

Tak slibujeme, že se ještě ozveme než se nám malej bráška narodí.. Ještě měsíc..

9.6.2008
Takže původně jsme chtěly psát něco o sobotním výletu s LUPínkem Skippkou a tetou Móňou, ovšem události dnešního rána všechno přebily. Představte si to: K A CH N A   S E   V R Á T I L A!!!!
Po dvou týdnech nekonečné nudy, kdy pár vystavených bažantíků, prohnaných veverek a zajíčků prostě nemohlo zaplácnout tu velkou prázdnotu co zůstala po paní Kachně je vše jinak.. Naše ranní procházka (první polovina) probíhala stejně jako poslední dva týdny.. Nuda nuda, šeď šeď. Amálicofka dokonce předstírala Meresjeva s tím, že vlastně ani nemůže chodit jak ji bolí pacinky. Ale pak se všechno změnilo když už jsme (víceméně ze zvyku) prozkoumaly poslední bahňáček na naší standardní ranní trase. A jaké bylo naše překvapení? Kachna SC Johnsson (tak ji nazval páňas) byla zase zde a v plné polní. Naprosto nechápeme, jaké běsy ji přinutily se vrátit aby podstoupila každodenní martyrium s námi, ale nám to rozhodně nevadí!
Takže všem ranním venčičům se naskytla úžasná podívaná - představte si piko rybníček, s vodou/mazlavým blátíčkem asi po prsíčka (naše) a prorostlou travou a rakosíčkem.. a tam plavala ONA! a pak jsme tam skákaly i my dvě a bahno lítalo a kachna lítala a kvákala a my jsme byly hrozně šťastné a panděraska už mnohem míň a pak nás potupně doma ostříkala hadicí na zahradě! ale my si to zopákneme! tak přísaháme!

No a teď k tomu výletíčku: takže v sobotu jsme vyrazily za LUPínkem někam za Prahu a bylo to moc fajn, až na to že po nás lezly hrozně klíšťáci, pak nás zastavil pan myslivec (obhlížel rajon v autě, sportovec), že prý bysme měly být na vodítku. a to jsme zrovna byly děsně hodný.. no a pak panděraska (i teta Móňa) hamounila a nerozdělila se o chleba se šunkou, tak Amálicofka snědla lidský hovno aby jí za trest smrděla celou cestu domů v autě.
Nějaký fotky dáme na centrum, ať se tam taky něco děje..

No a poslední zpráva je, že se nám podařilo zachytit naši novou partnerskou dvojici pan Pískáček a slečna Ovečka. Momentálně nejpopulárnější pár na Praze 8. No posuďte sami, že jsou neodolatelní. O jejich přízeň se u nás teď hojně bojuje..4.6.2008
Další novinky z Prahy 8:
1. nebožačka kachna se definitivně odstěhovala z Ďábličáku
2. pro jistotu každý den prošmejdíme všechny louže a rybníčky, ale je fakt pryč. sakra
3. Anisska získala v Litoměřicích V4 a Dastík V. Blahopřejeme.
4. Acsi má nové páníky a nové jméno - říkají jí teď Agáta :-)
5. pan Pískáček má novou lásku,  další informace dodáme co nejdříve.
6. zahradu nám zaplavili slimáci. jsou obzvláště odporní. panděraska je stříká roztokem ze šamponu na blechy. dobrá zpráva je, že tím pádem ho furt nemá (slimáků je opravdu hodně) a ačkoli věčně smrdíme bahnem jak tchoři, nekoupe nás, anžto nemá šampon. chacha
7. Kousátor si vrazil do pacinky klacek. ma v noze díru jako prase. ovšem jestli si myslíte, že to nějak omezilo jeho pohyblivost = rychlost v honení zajíčků, tak se pletete.
8. máme pro Vás i jednu smutnou zprávu ze zaječího odboje - první letošní ztráta jednoho udatného zaječího bojovníka byla hlášena v Ďáblicích, na poli u radnice.  Zemřel nesmlouvavým skusem rezavého policajta. Byl pochován se všemi poctami v křoví u radnice.

20.5.2008
Tak uznáváme, že jsme se dlouho neozvaly..  Je to ostuda, ale chápejte, vypučela tráva, objevili se zajíčci a vůbec..
Takže tady je pár novinek z našeho života:
1. na konci března jsme měly na návštěve v Praze důchodkyni Álinu, po dvou týdnech usilovného handrkování kdo kde bude spát, bojů o mazlící místo u páňasky anebo panděrase si babi s dědou Alču odvezli a kdyby byla bývala panděraska netěhotná, tak by se asi samou radostí opila do němoty, prý to pro ní byl záhul. Že by to bylo tím že hárala jak Káťa tak Alina??
2. na konci léta se nám narodí brácha - ještě nevíme jak moc se těšíme, páňaska vyhrožuje, že jeslti budeme zlobit, že nám ho dá do pelíšku. a představte si, že už nám na zkoušku napakovala do NAŠEHO kufru v autě KOČÁR!!! TA DRZOST! Tvářily jsme se náležitě naštvaně. Samozřejmě. Snad to bylo jen takové pomatení smyslů.
3. v Ďábličáku se na té piko louži u dětského hřiště usadila kačena a že tam vyvede mladé. Pozorujeme jí už asi měsíc a furt nic, ale má celkem dobrou kondičku.
4. Panděraska dohodla novou loveckou sezonu, tentokrát i pro Kousátora. Podmínkou je, že se naučí ve výchovném ústavu trošku nosit zvěř. Jedeme tam na začátku června, tak se uvidí
5. začaly jsme zase trošku zlobit
6. smutná zpráva je, že Alinka má rakovinu.  Udělala se ji bulka na prsu a byla zhoubná. paní doktorka říkala že jí to vzali všecko, tak jí držte palce!!
7. Amálicová má novou přezdívku - REZAVÝ POLICAJT
8. Kousátor žádnou novou přezdívku nemá, má jich dost a všecky jsou výstižný a stále populární..  (Reskátor, nejkrásnější hnědej pejsek pod sluncem, nafoukanej anglán apod.) taky neustále využívá toho, že teď s páňaskou lomcujou hormony a nechává jí hajat u sebe v pelíšku když máme dámskou jízdu.
9. v sobotu budou dva naši štěníci co už vůbec nejsou štěníci bojovat o přízeň rozhodčího v Litoměřicích. My nepojedeme, nás to nechává chladnýma, ale naše drbna panděraska pojede. tak si ji tam odchytněte. Poznáte ji na dálku, začíná připomínat velrybu.
10. ... což je docela fajn, protože když něco provedeme tak za náma už zas až tak neběhá :-))) chichi

10.3.2008
Tak si představte, že takhle v neděli ráno se na chvíli ztratila i Káťa. Ráno ještě snídala s panděraskou a pak najednou zmizela.. Panděraska, starej hamoun, byla nejdřív ráda, že se nemusí dělit o snídani, ale když Kousátor nedorazil ani na šustění piškotkového pytlíku, pojala podezření.. Vzburcovala panděrase, hledala ji po bytě a když Káťa nebyla, tak vyrazila ji hledat na zahradu.. a tam ji čekalo překvapení..
O sběr hovínek se totiž v poslední době staral panděrásek, a za tmy toho moc není vidět.. Takže, slečna Káťa svůj archeologický výzkum vzala opravdu z gruntu.. Panděraska objevila několikametrový tunel, který končil kdesi ve tmě... a pak přišla ta záhadná mmska... a Káťa se celá spokojená objevila cca o půl hodiny později...

A pak že se naši pejskové mají špatně...


6.3.2008
Vypadá to, že návrat pana Pískáčka je v nedohlednu... dneska Amálicofka dostala zase pohled.. Seňor Pískáček prý uvažuje o nové kariéře...

4.3.2008
Vývoj v pátrání po panu Pískáčkovi nabral nečekaných obrátek... v dnešní poště se totiž objevil naprosto neuvěřitelný pohled, který nám všem a hlavně paní Amálicové totálně vyrazil dech.. zdá se, že panděras ve zmizení pana Pískáčka nakonec nemá prsty... posuďte sami...

3.3.2008
Takže jsme se prý dlouho neohlásily.. no je to pravda.. ale co chcete taky hlásit, že jo? Je hnusně, a furt se venčíme za tmy.. teď jsme tedy měly o víkendu moc pěkný zážiteček, protože při tý šílený bouřce jsme zrovna byly s panděraskou v Ďábličáku.. no, to byl rachot.. větší než na honu.. a druhej den jsme zase šly s důchodkyní Alinou v Psím ráji na bažantíky.. Jizera je vylitá, takže bažantíci byli nalezlí v rákosí u zásypů, takže to bylo opravdu jak v ráji. Nakonec si Káťa prohnala i zajíčka.. hned jsme měly lepší náladu..

Tak a teď něco z pracovního života: Je nám milou povinností Vám oznámit, že Kousátor přijal funkci Nezávislého pozorovatele PVKK (Psího Výboru na Kontrolu Koček) na pomezí hraniční čáry mezi Rokoskou a Gabčíkovou. POdle posleních zpráv se tam totiž chodí mrouskat kočky a psí výbor by to rád měl pod kontrolou.
Náplň práce: * sedět 3-6 hodin denně na balkonku co vede do zahrady a bedlivě pozorovat hraniční čáru (záleží na počasí)
                      * vyděsit jakoukoli kočku/ptáka/člověka co jde kolem
                      * se sousedovic Brundibárem dělat díry do plotu tak aby se nezávisle mohla pohybovat i na ostaních                     "nepřátelských územích
                       * neprodleně informovat o pohybu na sledovaném území Domovnici a případně ji vyslat jako bojovou jednotku k prohledání území
                       * vykopat nebezpečné zákopy u vstupu na sledované území

Podle posledního hodnocení pracovní výkonnosti které proběhlo před dvěma týdny dostal Kousátor pochvalu před nastoupenou jednotkou (Brundibár, Domovnice) a příslib brzkého povýšení.

Jinak paní Amálicová si OPĚT usmyslela, že má falešnou březost. POkud byste hledali nalité cecíčky, tak máte smůlu (dokonce teď zhubla). Ovšem svou lásku, pana Pískáčka si nosila s sebou i na záchod (rozuměj na zahradu), něžně si ho dávala do pelíšku a pak si lehla před pelíšek a zamilovaně na něj hleděla tak dlouho, dokud se Pískáček najednou přes noc neztratil.. poslední stopy vedou do špajzu mezi kompoty, kam Amálicová nevidí a otisky prstů zatím usvědčují panděrase.. po skutečném pachateli neustále pátráme..


21.1.2008
Ahojte všem.. tak bysme Vám chtěly oznámit, že nám ta zima vůbec neutíká a jak není sníh tak opravdu není žádná zábava.. S panděraskou teď nějak není řeč a furt chce spát a hlavně si nás nechce brát do pelíšku (svýho), že prej nechce furt převlíkat peřiny.. no chápete to?
V sobotu jsme se potkali s Dastíkem v Ďábličáku, tak je celej paní Amálicová, chuďátko malý.. snad bude aspoň poslušnejší.. a v neděli jsme zas vyrazily do Dubečku s Dášou a Berthou z Tišnovských revírů. Anžto jsme byly řádně nadržené na pořádný rozběh, Bertha naprosto neměla šanci vyšťourat nějakou zvěř jako první... Jí to ale nevadilo a ukázala nám, jak se správně honí zajíčci - tedy bez hlášení, má ještě co dohánět, haha

Jinak panděraska neustále straší tím Kačírkovým výcvikem, tak nevíme jak jí to rozmluvit.. už si přinesla kozlíka ze sklepa, takže to vypadá, že to myslí vážne. Ach jo.

O víkendu vyrazíme s LUPínkem do psího ráje prý ukázat LUPínkovi Skippince jak se správně hledá v rákosí.. tak už se těšíme že bude nějaká zábava.. ať už je to jaro sakra!!!


3.1.2008
Milí všichni, vítáme Vás na našich stránkách v Novém roce a doufáme, že tento rok bude ještě plodnějším a úspěšnějším než ten minulý

Na závěr sezony byla Amalicofka pozvaná na hon do Zdětína (viděli ji totiž během honu 15.12. a chtěli ji aspoň koutkem oka spatřit ještě jednou). Jaké to bylo překvapení, když dorazila a tam byl kromě ní už jen jeden roční výmarák /takže zajíc a pak ještě jedna müsterlandka, taky zelenáč. Takže při nástupu na první leč Amálicová už jen skřípala zubama a klepala se jak drahej pes (teda ona není žádná laciná holka) aby už konečně mohla jít. Pak se událo něco naprosto nečekaného = při vypuštění z vodítka Amálka nejen že krásně prohledávala řepku jak podle zkušebního řádu, ale dokonce ani zajíčky nehonila, VYSTAVOVALA (se skoroklidama) a páňasku poslouchala!!!! Dohledala a krásně dozakousla 2 zajíčky a pak byla poslaná jako jediná psina na dohledávku postřelených a schovávajících se bažantíků do lesíka.. tam pracovala opravdu krásně, dohledávka se povedla, vystavování a vypichování na povel taky.. Myslivci ronili slzy, že takovouhle čubu nepotkali dřív..
No a druhý den byl závěrečný hon v našem místním spolku, kde se střelilo jen pár bažantíků, ale zrovna dva pěšáci byli potřeba dohledat a toho se paní Amálicová zhostila tak dobře, že páňaska večer musela koupit rundu panáků, že má tak šikovného pejska..  Během 4 lečí rozhodně prokázala, že známky 4 z nosu nebyly zadarmo a panděraska si celý den plula na růžovém obláčku, protože takový závěr sezony si snad ani nemohla přát..
Ufff,  jsme se nějak rozněžnili co???

Kousátor mezitím trošku terorizoval babičku s dědou. Standardní rychlost pobíhání podobná oběžnému satelitu a prohledávání dalekého houští...

Jo a ještě malý zážitek z naší ložnice, aneb jak se taky dá spát.
22,00 Takže panděraska si lehne na dvojpostel.
22,05 Přijde Kačaba, na nic se neptá a lehne si taky.  Na ní.
22,10 Panděraska zabere a pomalu usíná
22,15 Přijde Amálicová, chvíli se ptá a pak si lehne k nim - pod deku, aby ji nebyla zima.
22,20
Panděraska opět zabere a pomalu usíná
22,45 Přijde Alina a půl hodiny přešlapuje až si lehne taky.. na polštář, přeci si nebude mačkat špíčky.
23,30 Panděraska je trochu nervozní až hysterická a pomalu se uklidňuje a usíná
24,00 Přijde kocour Pepíček. Rozhodne se, že si nejdřív něco napíše s ostatníma kocourama a cvaká na klávesnici počítače. Potom si skočí na okno co je nad hlavou páňasky a začne "přesazovat květináče".  
00,15 Panděraska má v očích slzy
00,20 Pepíček přeskočí na noční stolek, vytáhne z vázy sušené kytky a začne je honit po podlaze
00,21 Kačaba nevydrží psychický nápor na její nervovou soustavu a začne kocoura honit.
00,25 Páňaska nevydrží nápor a vyrazí je všechny za dveře
00,30 Káťa si otevře dveře a vše začíná nanovo
07,00 vše se konečně zklidní a všichni usnou
07,15  páňasce zazvoní budík že se vstává na druhý hon


28.12.2007
Ahoj ahoj ahoj všem... po delší době se opět hlásíme z Rokosky s novinkami:

1. tak jakýho jste měli Ježíška? My pěknýho, na Štědrý den se vydařilo a vánočně jsme prohnaly asi 4 zajíčky společně s důchodkyní Alčou.
2. Představte si, že páníci dali stromeček přesně vedle Kousátorova křesla.. no tak si jistě umíte představit, jak krásně se ožírají ozdoby a celý stromeček že?
3. Panděraska byla s Amísem na hlavním honu sezony (15.12) - ta trubka (rozuměj panděraska) se hnala do rákosí, že jako bude prohledávat s Amálicofkou a co se nestalo? Spadla po pás do strouhy s hnusnou vodou/bahnem. Fakt šikulka.
Navíc panděraska musela zavolat psí záchranku, protože Amálicové hrozil srdeční kolaps - před první lečí než byla vypuštěna před ní hopkalo snad 20 zajíců.
4. Amálicofka se vrátila do svých štěněcích let a na počest LUPínka Skippinky,, který se odstěhoval od Ďábličáku na druhý konec Prahy se rozhodla, že sežere všechny lidský hovna v okolí.. Daří se jí to celkem solidně.
5. Panděraska s Amálkou byly pozvaný na hon i na Štěpána a do toho zasáhl boží hlas panděrase, který zahřměl a řekl,že to to tedy ne. Takže jdou aspoň zítra a v neděli. Držme jim palce aby tam nebyla žádná voda.
6. I KOusátor se vrací (nebo spíše setrvává) ve štěněcích měsících a rozkousal krabici na hračky, zajíčky honí o 106 a válí se v mrtvých rybách. Naštěstí jsou teď zmrzlý.
7. Důchodkyně Alča má momentálně figuru modelky a chytila ondatru.

Takže všem přejeme ať zvesela vykročí do Nového roku a všem psím přátelům přejeme co nejmíň petard na Silvestra a co nejvíc zajíčků/bažantíků a jiné havěti v roce 2008.
Během Vánoc jsme si nacvičily s páníkama takový malý taneček,tak ho zde připojujeme,abysme Vám zvedli náladu :-)

11.12.2007
Pozor pozor pozor! na Rokosce přišli (a řádně ozkoušeli) na nový a průlomový fyzikální zákon, který staví Newtonovy objevy totálně na okraj zájmu. Podle své objevitelky nese název KOUSÁTORŮV ZÁKON!
a jak zní?

RYCHLOST POBÍHÁNÍ JEDNÉ RAJDY V LESE JE PŘÍMO ÚMĚRNÁ INTENZITĚ TMY (V DANÉM LESE) = ČÍM VĚTŠÍ TMA, TÍM VĚTŠÍ RYCHLOST!!!

Kousátor již připravuje první publikaci na toto téma s výsledky svého bádání a aplikování do praxe s pár cvičeními pro začátečníky. Pokud by se někdo chtěl zúčastnit její studie, vítáme dobrovolníky z celé Prahy a blízkého okolí. Studie probíhá ve večerních hodinách v Ďábličáku a bude uzavřena na jaře 2008.

11.12.2007
Milí všichni,

tak máme ten náš velký psí mejdan za sebou.
Nakonec dorazilo 13 pejsků (i s nama teda) plus se k nám na zahradě přidal ještě sousedovic Brundibár.
Takže kdo všechno přijel:

rodiče: Amálicofka a Fido
děti: Anissa, Acsi, Attila, Almos a Arasz
tety: Britka, Skippka, Kousator
strejdové: Nixon a Rikkie
štěndo: Dyna

Jediná vada na kráse byla ta, že Fidoušek se rozhodl, že všem ukaže jaký je nadsamec a jal se obšťastňovat paní Amálicovou, takže děti byly málem svědky zplození svých sourozenců.
Ještěže byla panděraska rychlejší... ještěže? nebo škoda?

Panděraska si přeřízla šlachu na prstě, tak se jí špatně píše a tak i když do ní hustíme sebevíc aby ještě něco připsala, tak prý na nás prdí a dopíše to jindy.
Fotky standardně na Centrumu

howgh

16.11.2007
Ahojte všici, představte si, že dneska má náš děda z Brodec narozeniny.. ale to vás asi nezajímá...

Takže předně, klonování nedopadlo dobře jen co se týče vzhledu, ale také schopností:
JE NÁM MILOU POVINNOSTÍ VÁM VŠEM OZNÁMIT, ŽE ARASZ (neboli Ašar a Ája) CHYTL VČERA SVÉHO PRVNÍHO ZAJÍCE!!!! Celá maminka! Chytl ale zase pustil, takže dobrý.

no a jinak 8.12. budeme pořádat náš první oficiální sraz MOKů z Mešinské Hájovny, program bude asi následující:
Kdy: 8.12. sraz v dopo hodinach
Kde: preci u nas (presne instrukce poskytnu) Praha 8
Co návštěvníky čeká: male pohosteni - piskotky, dobrutky, hracky a tak. Prej bude neco i pro otroky (buchta a kafe nebo co)
                     no a pak se pojedeme nekam probehnout.. Presny harmonogram jeste urcime a misto taky.
Predbezny program po obcerstveni:

- jak poradne prohnat zajice - prednasi slecna Kata
- mamanek nebo VSP (Velmi Samostatny Pes) aneb vecne dilema - prednasi cestny host slecna Skippinka
- jak nenosit lisku - s radosti ukaze pani Amalicova
- jak se lovi bazantici - nazorna ukazka a maly workshop pro pritomne, s praktickym cvicenim
- dvojita davka neposlouchaci vakciny zvane "Prazska hluchota"
- jak snist tasku rohliku za odpoledne - nazorne predvede pan Fido

Po venceni bude nasledovat dalsi cast pohosteni s par praktickymi ukazkami v byte nasich panderasu:
- jak vlezt zasvineny do postele - ukazky a prakticke cviceni
- jak se sedi u stolu na zidli a zebra - predvede slecna Kata
- jak prestehovat zidle z jedne mistnosti do druhe - nazorna ukazka od slecny Anissky


12.11.2007
Z deníčku slečny Amalicové aneb " Kde lítají bažanti až do huby"
tak si to jen představte... v sobotu ráno panděraska vstala už v 6, vytáhla holínky a klobouk a začala štrachat v psích deskách.. no jistě si umíte představit, jak mě tato aktivita vyděsila.. Přestože jsem VELICE chytrý psík, tak kalendář ještě neumím, a tak nevím, že zkoušková sezona je již za náma (tedy teď už to vím, protože mi to bylo vysvětleno). Ale světe div se, panděraska nevytáhla můj velký techničák (čti: průkaz původu), ale můj LUPínkový průkaz (rozuměj: průkaz Lovecky Upotřebitelného Psa) - samozřejmě vzala ten, kde se píše, že jsem VéeFko :-) prsí se jak holub (přitom jsem to voddřela já). NO a tohle všechno vypadalo velice nadějně.. jakože by třeba mohlo začít beztrestné a dokonce dovolené honění a lovení všeho živého v dostupném okolí!! Jupíííí!! Vraždění neviňátek na obzoru!

Hon se konal v Brodcích - ano, znalci správně pochopili, že je to v areálu psího ráje a odpočinkového letoviska paní Aliny a honicího letoviska paní Káti. Jediný co bylo obzvláště blbý, tak, že opravdu ale opravdu padal z oblohy hnusák hnusnej a to celej den..
Takže nebudu Vás zdržovat tím, že si panděraska dávala na klubovně čaj a domácí buchtu ale půjdu rovnou k věci - vzhledem k tomu, že to v místním revíru více než znám, dala jsem si na zahřátí honičku dvou zajdů v doprovodu místní kraťasky Gerdy (stará bába ale běhalo jí to slušně). Jak jsem letěla kolem páňasky, tak jsem si stačila všimnout, že byla rudá až na zadku a šeptala si něco o tom, že skoda že nemá píďoli, že by mi napálila pár broků do kožichu..Pak už začalo jít do tuhýho a už chápu proč jsme s páňaskou trénovaly třeba nahánění v houštinách, protože teď se to docela hodilo..
Stříleli se jenom kohouti od bažantů a protože bylo fakt hnusně, tak jich zas až tak moc nebylo.
No, řeknu Vám, že na konci jsem toho měla fakt plný kecky, byla mi ziminka, měla jsem hladíka a zvěře bylo málo.. A pak, při poslední leči se to stalo....

V tuto chvíli přerušujeme vyprávění paní Amálicové a máme pro Vás malý kvízíček:
Proč byl ve výřadu jeden bažant, který v sobě neměl ani 1 brok?
a) zemřel stářím
b) zemřel hlady
c) zasáhla boží síla ztělesněná do paní Amálicové a krásně ho vystavila a on se z té krásy rozhodl spáchat sebevraždu a skočil jí přímo do huby

Paní Amálicová nejen že nedostala vynadáno od místních myslivců, ale dokonce dostala pochvalu, že je šikovná a pozvánku na zaječí hon 1.12. - panděraska se celá klepe, protože to asi bude maso... no a panděrasce díky opravdu pečlivému prozkoumání revíru došlo, proč slečna Káťa lítá na svá oblíbená místa a proč odtamtud vždycky nějaký bažant vyletí..
Jinak po sobotním výletu dokonce i Amálicofka spala celou noc, nechodila nikoho otravovat a dokonce nepřišla páníky přivítat, když se vrátili z výletu do noční Prahy.
Neuvěřitelné se stalo skutečností a paní Amálicová BYLA UNAVENÁ!!!!!!

2.11.2007
Pridali jsme hrozne moc fotek na Centrum tak se mrknete
Byli jsme totiz na vylete za Anisskou. Jel s nama Dastak a taky teta Mona s LUPinkem Skippkou (rozumej Lovecky Upotrebitelnym Psem - oni se ted desne vytahujou co maji ty PZ) a pak tam teda byla Anisska a taky Vanda a Nelca (Vanda je takova sestrenice slecny Kati, takze si mely co rict) no a bylo to desne fajn, vsak na fotkach je to videt..

26.10.2007
Rádi bychom Vás tímto informovali, že byl zahájen zimní provoz Stromovky.
Můžete nás tam tedy potkat každý večer okolo sedmé hodiny. Tedy, jestli se Vám podaří nás zahlédnout.
Pilotní prochajda včera večer dopadla nad míru dobře. Provedly jsme velice pečlivý součet všech kačenek a zajíčků v celém parku a zaznamenaly si jejich váhové přírůstky.
Jestli se ptáte, jak se pozná, že kačenka přibrala, tak měření probíhá asi následovně:
Káťa skočí do vody a čas, který kačence trvá, než se probudí, zagdáká a zvedne se porovná s časem z loňské zimy. Všechny údaje jsou pečlivě zaznamenány a budeme Vás pravidelně informovat, zda díky tréninku kačenky dosahují lepší rychlosti a vytrvalosti.

23.10.2007
Podařilo se nám získat novou tiskovou zprávu, kterou vydal Výzkumný genetický ústav v Zálažanech:

"S velikou radostí bychom chtěli světu oznámit, že se nám rýsují první výsledky našeho nového genetického a klonovacího programu, který pracovně nazýváme "Amálka nového tisíciletí" - první pokus dopadl více než dobře a je možné, že 26.6.2007 spatřilo světlo světa 7 zcela nových a vylepšených Amálek(samozřejmě malé Amálicové ho vlastně spatřily až po cca 14 dnech). Zatím máme k dispozici jen pár obrázků, protože noví páníci ještě neví, že do tohoto programu byli zapojeni a stali se tak součástí nejúžasnějšího pokusu všech dob. Pro lepší představu si zde můžete prohlídnout pohled paní Amálicové (cca uprostřed stránky), pohled pana Dastyho-Attily a záběr na Attilu a Arazse
Ostatní objekty našeho pokusu budeme postupně kontaktovat a podrobíme je zkoumání o jehož výsledky se s Vámi rádi podělíme. Pokud byste měli zájem o dokonalý klon paní Amálicové, prosím kontaktujte naši agenturu na známých adresách.

20.-21.10. 2007
Tak už to máme za sebou!! Co, ptáte se? No přeci výcvikovou/zkouškovou sezonu!
Panděraska se na paní Amálicovou připravila opravdu důkladně a na závěr sezony ji objednala na Memoriál Josefa Venhody do Třebíče.. Paní Amálicová - jak je jejím zvykem opět nezaváhala a panděrasku pěkně vypekla.. Tentokrát ovšem víc než normálně a bohužel byly obě z boje o třetí titul CACT druhý den vyřazeny.. a zde již přinášíme doslovný přepis z deníčku naší rezavé celebrity..

Můj milý deníčku, tenhle víkend byl opravdu nářez.. v pátek si panděraska opět sbalila klobrc, holinky a zelenou bundu a opět jsme se vydaly ve třech do Brodců za Alčou.. Kupodivu jsme ale jen odložily Káťu a pokračovaly směr Vysočina, do Jihlávky, kde bydlí moji obdivovatelé a věrní krmiči a mazliči Koudeláci. Cestou jsem jako dycky měla oči na šťopkách, aby mi neunikl ani jeden bažantík a zajda na polích co byly podél silnice. A že jich bylo! Koudeláci opět nezklamali a měla jsem přichystané vařené kuřátko a vývárek do granulek, prý abych se na ten další den dobře napapala a vyspinkala.. ale copak jsem mohla spát? když je barák plný lidí, kteří mě neúnavně mazlí a hladí?
Ráno jsme vstávali v nějakou šílenou nepsí (rozuměj, lidi vstávají takhle normálně, ale pejsci? pchá, do tmy a do mrazu se nikdo z teplýho pelíšku nikdy nehrne) hodinu! a venku? 5cm sněhu! a zamrzlý auto.. No, opravdu to nevypadalo moc slibně.. na cestě byl všude sníh, dokonce byly zavátý i značky , takže jsem si ani nemohla přečíst kam jedeme. Panděraska furt něco konzultovala s mapou a byla nervozní jak pes-já..
No a pak už jsme to konečně našly, myslivecká chata ve Studenci. Na zemi už tam byli vyrovnaný zajdové, kačenky, bažantíci, srneček a lišáci (brekeke). A taky.. to jsem ještě nikdy neviděla, v přepravkách asi 50 bažantů... A nesměla jsem si ani čuchnout!!!
Celkem tam bylo 21 pejsků, dokonce 3 maďaři, i když samozřejmě jsem byla nejhezčí a nutno říct, že asi taky nejšikovnější (hlavně na první pohled) a dokonce tam panděraska nebyla jako vůdkyně sama, ale byly tam ještě další 3 ženský. Pak došlo na losování a my jsme si vytáhly číslo 1!!! Ach jo. A navíc ta děsivá zima!!!!
Začínalo se polem, společnej hon byl nuda, žádná zvěř.. pak při samostatný hledačce jsem si krásně vyrazila za zajdou a panděraska na mě tak pískla, že jsem se z toho až vrátila.. No a pak rozhodčí nabízeli páňasce, že nám vypustí bažantíky, abych prý předvedla klidy.. prosila jsem jí, že jo, že budu hodná (a pak by to bylo hop hop hop a chramst) ale ona mi nevěřila (tssss) a nechala nám zapsat trojku, tsss. No, při vlečkách a dohledávkách jsem byla jak starý mazák, páni rozhodčí se rozplývali nad mou šikovností, aby taky ne, co bych hledala dohledávku nosem a čekala až mě to praští, když můžu jít po stopě rozhodčího, to je jistější, že jo..
A teď si představte, jak mě páňaska ztrapnila na vodě... na hlubokou vodu jsem vlezla na první a jediný povel, prostě jsem se opravdu chtěla vytáhnout, všichni si učůrávali nad mou odvahou a pak.... když jsem vylezla, tak páňaska vzala RŮŽOVEJ ručník od Eukanuby a normálně mě utřela! Já se Vám tak styděla!! Bloncka z Prahy a ještě měla růžovej ručník! chápete to? Příště radší pojedu s někým normálním!! No tak si asi umíte představit ty překvapený obličeje.. Ale je zase pravda, že mi pak nebyla takova zima.. No, při přinášení kachny mi nateklo do ucha, takže jsem si prostě MUSELA vyklepat ucho, než jsem kačku donesla.. no co, a prej za 3. Bych chtěla vidět je, jak lezou do vody a ještě něco nesou zpátky... při naháňce jsem si dokonce krásně a beztrestně prohnala kačky, prostě den byl zakončenej tak jak měl..
Pak jsme šly ještě na čaj do chaty. V tu chvíli páňasku odchytil nějakej dědula v zeleném (a zřejmě měl i spoustu zelené i v sobě), protože jsem zaslechla, jak jí vykládá neuvěřitelný věci.. Natlačil ji do rohu a pak takovým Hanáckým nářečím (jistě si umíte představit), jí vykládal: "já jsem se dožil takového věku, protože su od mládí hodně sexuálně založené! ještěže existují ty sexy šopinky! i když mi to už dole moc nefunguje, tak já si tam koupím vibrátor, podle své velikosti a ona po tmě nic nepozná! nejdřív trochu toho francouzského milování a pak si nahřeju ten vibrátor na tělesnó teplotu a je to!" No panděraska není nějak prudérní, ale tohle bylo opravdu silné kafe i na ní.. :-)))

Tak, a jestli si myslíte, že jsem byla po tom celým dnu unavená, tak si to myslíte úplně správně. Jenže! Kdo by asi koukal, jestli páňaska jede správně, aha? A jestli neusíná za volantem, aha? A jestli po cestě v tom sněhu nejsou zajíčci, aha? A kdo by asi otravoval celý večer naše hostitele? Páňaska? ta těžko, ta to zalomila už v 6 večer! Takže já jsem se musela obětovat, a trochu s Koudelákama zapařit, aby si neřekli, že jsme u nás v Praze nějaký suchaři!!
A pak jsem ještě ráno musela páňasku budit, abysme už jely.. No opravdu jak malá, vůbec není spolehlivá, ještěže má mě, kdo se o ní postará...
No a druhý den začínal ohrádkou a tam se to všechno zvrtlo.. Páňaska si ještě ráno počítala body, aby nám to vyšlo prý na první cenu a nějakýho toho CACTa nebo co.. cha chá!!! Já jí dám, aby byla takhle ambiciozní, to určitě!!!
Pěkně jsem ji vypekla na disciplíně, která mi nikdy nedělala problémy... První povel, vesele skáču přes rigol, čuchnu k lišce a bleeeeeee. Druhý povel - pořád bléééééé, třetí povel - drcnu do lišky a ta málem spadla do příkopy! škoda.. tak pak už jsem ji vzala, ale jen tak opravdu za chlupy a přinesla jsem ji.. cha cha cha, a bylo to za 1 a sen o CACTikovi byl v háji..
Při klidu na stanovišti jsem zas štěkala na honce.. byli fakt hnusný.. no a pak už nás čekala šoulajda a barva.. byla fakt kosa.. pořád bylo na nule a ta můra (čti páňaska) mě nechala ležet na zemi!! ani deku mi nedala!! tak jsem si sedla, pak ještě protáhla trošku nohy, udělala pár kroků abych se zahřála a ona na mě syčela zpoza smrčku. FAkt hrozný.. No, nakonec to bylo za náma a šla se na barvu..Páni, já byla tak nadšená, že už se zase něco děje, že jsem asi 5m od srnce narazila na jinou stopu a šla místo k srncovi dál za rozhodčíma.. no a od čeho mám ten přívěsek co táhnu dycky s sebou na konci toho vodítka a co mě furt zdržuje (čti páňaska)? Místo aby mě upozornila, že jdu blbě, klopýtala za mnou, srnce si nevšimla a to byl taky konec našeho snažení a hlavně tedy mého snažení o to, aby už jí nenapadaly takovýhle blbiny a netahala mě po nějakých zkouškách. Bylo to za 0 a na odjezd domů. Hurá!!!
Ale musím říct, že mi páňasky bylo nakonec líto, ona měla dokonce slzy v očích (tedy nevím jestli to nebylo tím větrem co tam děsně foukal, ale fakt se jí třepotal i hlásek).
Pak taky říkala něco o tom, že bychom měli poděkovat vousáčovi Jirkovi Drábkovi, že s náma trénoval a taky Jandě, že se mnou lezla do křoví a do rákosí a tak.. tak nevím. Těžko štěknout, jestli jim opravdu děkovat.. protože v páňasce vzbuzovali plané naděje na nějaké tituly a ceny. Ale tak dobře, no.. díky díky díky.. :-))
Jo a taky prý mám pochválit organizátory toho memorijálu! Prej to bylo dobře zorganizovaný nebo co.. tak je pravda, že to odsejpalo a všechno do sebe zapadalo. a že byly výsledky na tabuli a že rozhodčí (aspoň v naší skupině) posuzovali opravdu slušně.  Ale mě ze všeho stejně nejvíc zajímalo kdy už uvidím Káťu, proženu kocoura a pojedu domů a konečně se trochu vyspím...
Tož takhle dopadl náš víkend a prej už nikdy nikam nepojedeme nebo co.. to chci vidět!17.10.2007


Takže jen takova malá aktualitka, abyste si nemysleli, že naši páníci jsou bůhví jaký úžasňáci:
Takže, každé ráno chodíme s páňasem do ložnice, abysme mu pomohly vybrat si co na sebe. Jistě uznáte, že ženské/fenečí oko je rozhodně lepší než mužské a že jsme mu schopné poradit co a jak... Takže tak vybíráme, až nás přepadla únavička a prostě jsme usnuly na posteli (ne že bysme to směly ale prostě to tak nějak dopadlo a panděras je po ránu dycky takovej trošku mimo, tak proč toho nevyužít, že?) no a představte si, že jak byl mimo, tak nás normálně zavřel v ložnici a odjel!
A představte si, že my jsme tak vycvičený a hodný a poslušný ( a tady se dostáváme k tomu, že co o nás panděraska všude vykládá jsou vlastně děsný pomluvy), že místo toho, abysme obešly ložnici, prošly do pracovny a přeskočily zábranu, kterou tam máme, tak jsme zůstaly v ložnici a trpělivě čekaly až se panděraska vrátí z práce. Bez vody, bez papání, bez čůrání a hlavně bez vyštěkávání sousedů a kocourů, kteří se jistě beztrestně proháněli po zahradě, když jsme tam nebyly..
Tak to jen abyste viděli, že zas tak jednoduchý život nemáme...
 

13.-14.10.2007
Takže to už všichni víte, největší hvězda z naší rodiny je teď nejen VéeSPéčko, ale teď už taky VéPéčko. Ano, paní Amálicová se stala VŠESTRANNÝM PSEM nebo tedy spíše VŠESTRANNOU FENOU. Sice je to druhá cena, ale krásných 456 bodů!  A do II.ceny ji shodil jen malý počet bodů z lesa (pouhých 9 bodů chybělo)
Paní Amálicová nelenila a ačkoli ji padaly víčka únavou a vyčerpáním, napsala pro Vás kratičkou zprávu o tom, jak zkoušky probíhaly...

S
obota ráno začala velice slibně. Páňaska vstala brzo a navlíkla zelený kalhoty a přinesla si klobouk. Protože už je docela zima, tipovala jsem si, že vyrážíme na hon. Dorazily jsme do Brodců, a odložily Káťu u důchodce Alči  a vyrazily jsme do lesa...ještě furt to vypadalo dobře... Páňaska nasadila holinky, narazila klobrc a ..... vzala si očkovák a moji občanku! :-( No a bylo jasno, jsou to další zkoušky.. do prčic.
Vylosovala jsem si pomocí panděrasky číslo 5, což tentokrát znamenalo, že jdeme na vodu.
V tý zimě!! Chápete to? Měli jste někdy za páňase takovýho nepsa?  (nemůžu napsat nelidu, protože lidi se koupat nešli). Hele ale bylo to šup šup, do vody z vody, pro kačku a s kačkou ven, do rákosí a ven.. šup šup, lítalo to  sem tam, ja samý 4, ale to je snad jasný. Pak nás čekalo velký pole - na společným honu náš soused ulovil zajdu ještě než se pořádně vyšlo, takže teplý  byly udělaný hned za tepla :-)
Na pak na samostatným hledání jsem měla fakt pech. Nejdřív přede mnou vystartoval zajda. A ta panděraska hned viděla, že už za ním už už vybíhám, tak mě zadaunovala. Pak jsem si krásně natáhla do nosu zajíčka, vystavila, postoupila, a už už jsem ho vyrazila a on se zvedl a vedle sebe měl zrovínka na návštěvě hejno koroptví. Samozřejmě ony jak blbý slepice, místo toho aby ležely, tak se zvedly taky. Takže z klidu za pernatou za 3.  Jinak už to jsou jen samý pozitiva a srstnatý jistoty a zbytek dne byl za 4.
To jste měli vidět jak jsem se naparovala.. a co teprve panděraska.. prsila se jak holub, div nemohla projít dveřma.  Všichni mě chválili (jistě zaslouženě) a obdivovali. Jak by ne, jsem teď krásně ve formě, takova šlankovní a fakt mi to sekne...
No, takže po prvním dnu se nám páňaska namlsala a tak jsem si pro ní překvapila studeňoučkou spršku pro mrazivé ráno v lese....
Takže předně, dorazily jsme za Káťou a Alčou. No já jim to musela všecko říct, bylo toho na celej večer, spouta vyprávění, do toho jsme musely honit kocoura a já nevím co ještě.. prostě nebyl čas na spánek. Druhak si to panděraska pěkně u mě rozlila, anžto mě nepustila do pelíšku spát s ní. no a za třetí, proste les mě fakt nebaví...

Takže ráno začalo pěkně lišáčkem v ohrádce - za 4, a klidem na stanovišti  taky tak. No ale pak to přišlo - drobné disciplíny a dohledávka pohozené lišky. No to víte že jsem ji měla hned, ale kdo se měl s tím liškokoněm tahat? Dyk byl ohromnej... Takže další dva povely a za 2. Zbytek byl samozřejmě za 4. Pak jsme čekali 2 hodiny na barvu. Tak ono je celkem 7 psů na zkouškách a čeká se dvě hodiny... no co by dělali kdyby jich tam bylo víc?
Tak jsem se tím tak vynervovala, že při šoulačce jsem se musela jít podívat kde páňaska je a šla jsem tak blízko a tak blbě, že to bylo za 2. No a při barvě mi zas páňaska nestíhala, takže jsme tak nějak minuly lože a už tam byl srneček, a ona mi ho ani nenechala okousnout.. prostě známka 3 a poslední dvě disciplíny před námi.
Vlečka s lišáčkem - no chápejte, kdo jim to má tahat do kopce k nástřelu? Když už si to dotahli tam, tak ať si to přinesou zpátky.. Donesla jsem to tedy jen tak aby se neřeklo, asi na půl cesty a čekala jsem, že když už mě páňaska uvidí, takže mi půjde naproti a trochu mi pomůže. No a co myslíte? No, ti co ji znají ví, že nepomohla! Já myslela  myslela, že mě vomyjou! Stála tam a řvala na mě "aport"  - to jsou dneska lidi... Takže vlečka za 2 a aspoň na poslední disciplíně jsem si zpravila chuť a lišáčka jsem donesla v rekordním čase..

V tuhle chvíli panděraska svěšený krovky, po prsení už ani stopy a slzičky na krajíčku, že tedy jako chtěla první cenu a tak.. A že tedy prý přístí týden to vylepšíme..Ach jo. Jeden se může přetrhnout, aby jí to rozmluvil, rozštěkal a znechutil a ona se prostě nedá. Co dodat? Držte mi palce, aby ty zkoušky příští týden byly opravdu ty poslední...3.10.2007
T
akže, předně zdravíme všechny naše příznivce. Omlouváme se, že se ozýváme až teď,ale představte si, že ti naši krkavčí rodiče nás opět odložili do náprávného ústavu v Zalažanech a sami si odjeli na "hanymůn"  do Mexika nebo co a že prej nás s sebou vzít nemůžou.. jo prdlačku, páňaska pak celá rozechvělá povídala, jak se jim stejskalo, že bysme si to tam krásně užily,  že tam pejskové taky chodí na hony a že tam bylo spousta ještěrů a ptáčků a kačenek! jsou to normální sobci, že nás nevzali s sebou.. A místo toho, aby nám přivezli nějakou tu kačenku v kufru, tak přivezli žvejkací kosti! Kam tohle spěje, no uznejte!! No, ale panděraska si přivezla z dovolený hezký suvenýr v podobě zánětu zvukovodu v obou uších, což znamená, že  vůbec neslyší! Jupííí, včera jsme to vyzkoušely v Ďábličáku a fakt to funguje! Neslyší nic a místním zajícům trošku opadla obezřetnost, tak si umíte jistě představit, co se tam dělo..

No a jinak taky teta Móňa má u Amálicofky pěkný vroubek - anžto opravdu dotáhla slibovanou lišku. Jenže to není liška, to je kůň! Teď pěkně hajá ve svém pelíšku v mrazáku a o víkendu se na ní prej chystáme.. no, panděraska se chystá, my děláme, že o ni  nevíme!

A aby to nebylo jen o nás, tak naše paní důchodkyně Alča, co pobývá ve známem psím resortu v Brodcích, silou mysli donutila své otroky , aby ji vyvezli na výlet. Oni nelenili a rovnou jeli na Šumavu, že když už, tak už. Takže Alča si užívala 4 dny neskutečného labuže, protože otroci jsou vycvičení a na vodítku pejsky nevodí (to je totiž týrání pejsků) a dokonce si ulovila v místní vesnici kohouta a pak v hotelové kuchyni ještě kynutý knedlík - pro jistotu celou šišku. Navíc byla tak hodná, že ho donesla na pokoj aby se s otroky rozdělila.. No není úžasná??


11.9.2007
A máme tu několik nových zpráv :
1. páňaska je děsná ostuda a není schopná dodat fotky na net. FAkt hrůza
2. dostali jsme několik urgencí od nových páníků štěňátek - jmenovitě Anissky, a Attily/Dastyho - takže téměř všech co jsme zmiňovali  posledně: takže: máme napsat, že Anisska PRÝ chytla blechu od kočky nebo ježka a ne od svých páníků.. no, nevíme, v říjnu se tam chystáme na inspekci, případně pošleme psí sociální pracovnici aby jim štěndo z péče odbrala :-))) a Dasty PRÝ taky spinká sám, do pelíšku k páňasům chodí jen ráno na pomaz. Tak to taky nevíme, uvidíme jak se to časem vyvine.. Nicméně po jeho další návštěvě v Libni naše zahrada vypadá jak po výbuchu atomovky. Ještěže už je podzim a může se to svádět na to, že kytičky už odumírají :-)))
3. KOusátor hárá - má strašně blbou náladu. Páňaska se jí nediví, taky má dycky blbou náladu.
4. No a poslední zpráva, o které stejně každý už ví, je, že paní Amálicové teď můžete říkat 2/3 žampijóne  - protože svou fenomenální prací získala tuto sobotu další titul CACT a už jí zbývá jen 1 krůček ke štěstí (tedy ten samozřejmě zbývá hlavně páňasce, protože Amálce je totálně jedno, jestli je nebo není žampijónka, ale když si Vás vybere ambiciozní panděraska, tak Vám nezbývá než makat.. brekeke)
Jistě chcete vědět podrobnosti: takže, CACTové vodní práce v Úštěku už jsme měli zmáknuté z loňska, věděli jsme, že je rákosí super zazvěřené a že jsou to fajn zkoušky. Při nástupu Amálice obhlídla své spolubojovníky a protivníky a tiše  šeptla páňasce do ouška, že vyhrát nechce, a že ten CACT jí bude stačit, že nechá vyhrát tu výmarku co seděla kousek od ní. A taky že jo.. aby si  panděraska nemyslela, že jí nemůže vypéct, tak svou parádní disciplínu - ochota k práci na hluboké vodě tak pokákla, že rozhodcím nezbylo nic jinýho než jí dát oprávněnou  dvoječku. Jinak samé 4 - výsledný součet 92 bodů, I.cena a CACT. Gragulace příjímáme až na letišti :-)))
Káťa mezitím trošku kazila morálku důchodkyni Alině, která jak na potvoru opět začala trpět nedoslýchavostí  a své nové venčitele na poli najednou vůbec neslyšela.. Fakt divný..


31.8.2007
Kratičká tisková zpráva ze života Psích Dámiček:
1. poslední štěník je u svých pánečků, co nejdříve připojíme i fotodokumentaci
2. Anisska chytla blechu od kočky
3. Arasz  spinká úplně sám
4. Attila/Dasty úplně sám vůbec nespinká, zato spinká s páníkama :-))
5. paní Amálicová si nařízla packu - zřejmě tuší, že ji v neděli opět čeká lišáček a šoulajda (ovšem taky barva a králíček, její oblíbený disciplíny - posledně táhla páňasku na barvě tak mocně, že panděraska přišla úplně opocená)
6. slečna Káťa už nosí aportek i z vysoký trávy. akorát se při tom tváří jako nejmenší pejsek pod sluncem (což ona i je, to každý kdo ji zná ví)

27.8.2007
Minulý víkend se opravdu vydařil.. už ve čtvrtek jsme vyrazili k Mešíňákům - po cestě jsme ještě nabrali paní Álinu a už se frčelo.. Páňaska je po celém víkendu hrozně dojatá a taková celá naměkko. Nevíme jestli za to může páteční trénink nebo sobotní účast a podpora startujících na Kmochovi, tedy Knollovi. Ale popořadě:

Je páteční ráno, slunce se pozvolna šplhá po obloze, ptáci švitoří, srnky brnky lítají po poli a v Lužích začíná dopolední část tréninku... Lišáčka je kus.. Je zvolna pohozen na cestě a následuje chvilka napětí.. Paní Amálicová dělá, že je nejmenší pejsáček na světě.. vteřiny pozvolna ubíhají.. na koho padne los? A je to tady.. Panděraska se pomalu blíží k Amísovi  a rozechvělým hláskem ji požádá, aby lišáčka donesla.. troška váhání...a páňaska už zamačkává slzu dojetí.. ANO ANO ANO!!! Amálicofka se rozhodla, že lišáčka donese.. Pak ještě na zkoušku jedna vlečka.. Amálka jde krokem lázeňského šviháka - přeci jenom není kam spěchat, lišáček je stejně na pravdě boží a tím pádem ze svého stanoviště rozhodně neuteče.. Páňaska mezitím nervozně podupává a čeká.. minuty se vlečou.. a najednou.. zpoza rohu se vynořila, chuděrka celá vyčerpaná a už ho nese.. vítězka pátečního dne! paní Amálicová!!!! splnila všechna očekávání na 1 s * a ještě víc!!!  
Pak už následovala šoulačka a voda a pole, to už je stará vesta a není třeba rozepisovat, jaký asi udělala dojem i na vousatého strejdu Drábka.. asi velký, protože ji dokonce i pochválil ;-))))

a večer se rozjeli do světa další dva štěníci - jmenovitě tedy slečna Anisska (bydlí teď v Děčíně) a pan Arasz (do Jindřichova Hradce) - páníkům přejeme pevné nervy. Co ti dva byli schopní během půl hodiny provést volně vypuštění na zahradě ani nebylo možné..

V sobotu se panděraska vydala na Kmocha... jela trochu pozdě a byla vynervená ze svého oblíbence a srdeční záležitosti Clifa tak mocně, že musela v půlce cesty do lesíčka.. ještěže je jen malá pravděpodobnost, že se do toho lesa dostane naše kamarádka a požíračka všeho možného Skippinka.
Takže nástup a pak hned do lesa protože Clif si vylosoval les. A štěstí páňasce přálo, protože ve stejné skupince skončil i Kord z Mešinské Hájovny. A teď nastalo dilema! rozuměj, komu má páňaska víc fandit - Clifovi, vzdálenému příbuznému paní Amálicové nebo Kordovi, příbuznému paní Kousátorové? Páňasky rozervané srdce plálo jak o život a řekla si, že Kord je našprtanej dost, že bude fandit Clifovi - ať jim to ten "cucák Hradil s Maďarským okrasným psem" natře. Ti staří páprdové ještě takhle maďara makat neviděli!! :-) (toho cucáka to napsala Clifova páňaska, my jen opisujeme)
No, bylo to napínavý, víc se asi dozvíte na Majleřích stránkách - stačí říct, že místo v poledne odjížděla páňaska až v 6 večer.. a stálo to za to, ta atmosféra... a to nekonečný čekání na barvu (brekeke). No a páňasce začaly "mírně" pracovat nervy z toho, že ty všestranky (a memorijál) asi nezvládneme.. no tak uvidíme jak to všecko dopadne.. ale už je zaplaceno, už se nedá couvnout..

V neděli si holky (A & A) daly ještě barvu a šoulajdu a takový ty blbý disciplíny jako jsou nahánění a slídění a tak a jelo se domů.. Doma nás slavnostně přivítal pan Brundibár a páňas co zase celej víkend hrál golf a vše je zpátky jak má být.. jen to asi vypadá, že se bude víc trénovat..

a stále ještě máme volného chlapečka! je krásnej, šikovnej a pořádně rozjetej!! tak šup šup, páníci, hlaste se!!!23.8.2007
Jsme hrozné ostudy, místo aktualizování honíme zajíce po poli a chudáci naši věrní obdivovatelé se marně dožadují novinek..
Takže, co se za ty poslední skoro dva měsíce událo?  Asi to nebude popořadě, tak se omlouváme

1. Štěníci už jsou ohromní!  Attila alias Dasty už vyrazil jako první do světa.. Bydlí v Praze a tak už nás přišel včera zkontrolovat.. je to ďábel, zřejmě po své šílené mamince Amálicofce. Po 1.5hodinové návštěvě páňaska děkovala pánubohu a hlavně tedy páňasovi, že byl neústupný a řekl, že štěnda budou bydlet u Mešiňáků. Součet škod po 1.5hod řádění jednoho prcíčka: 2 truhlíky rozšlapaných Aster, okousaná růže a rozválené okrasné trávy.  Ostatní štěníci jdou k páníkům zítra. Fotodokumentace se objevií v pondělí

2. Nejvyšší kontrolní inspektorka ze Zálažanského ústavu pro psí delikventy paní  Álina Tergy si zažádala o předčasný důchod a rozhodla se ho trávit v oblíbeném psím letovisku v Brodcích nad Jizerou tedy u naší babičky s dědou. Stalo se tak úplně nenápadně a Álina píše novou kapitolu v dějinách otroctví - aneb jak si zotročit dva padesátníky, kteří už psa nikdy nechtěli, zvlášť po tom, co se dycky měsíc zotavovali po nájezdu dua A a K

3. Návrat paní Amálicové byl bouřlivý - páníci si totiž zvykli na relativní klid (slečna Káťa se díky Alině značně umravnila) a proto první týden byl pro oba velmi dramatický. Paní Amálicová se ale již trošku zklidnila a páníci po skonzumování cca 2kg čokolády na osobu a den značně obalili nejen své nervy a jsou proti šílenostem opět imunní.

4. Sousedi si pořídili štěně boxera Bruna, podsvětím přezdívaného Brundibár. Brunovi je cca 5měsíců a rychle zapadl do vypečeného tandemu A&K. Jejich pole působení se nyní rozšířilo ze zahrady i do bytu, protože Bruno se naučil používat lítačky. Nejlepší a nejvypečenější hra je "chyťte Amálici"  a začátek je v obýváku, letí se přes celý byt lítačkama ven a po schodech na zahradu, přes celou zahradu skrz všechny keříky a křovíčka, u branky se zaštěká a běží se stejnou trasou zpět.  Načež  si Bruno nabere plnou pusu vody a vyplivne to v kuchyni, případně misku s vodou zvrhne, vyválí se v tom a poťape celý byt.  Bruno se do našich holčiček zamiloval a pokud není vpuštěn do bytu, leží přede dveřma a trpělivě čeká kdy si zas bude moct hrát.

5. Ač obě naše celebrity doufaly, jejich sny nebyly naplněny a opět začala výcviková sezona.. Paní Amálicovou čeká voda, cvičně jedny podzimky a pak vrchol její kariéry ve formě Memoriálu J.Venhody  alias VZ. Kousátor přicmrndává aspoň aportkem, na pole nemá páňaska nervy.  Tenhle víkend jedeme do Zalažan na lišáčka = brekekekekeekekekekekeke


4.7.2007
Tak už máme jména! jupí
holčičky budou: Ácsi, Alcsi a Anissa a kluci: Attila, Ábel, Arasz a Adél

všechny fotky najdete ve Fotoalbu od Centrumu

Kdo by měl ještě zájem o štěňátko, určitě se nám přihlašte, dva pejsci jsou stále ještě volní a k odběru budou ke konci srpna!

No a jinak paní Amálicovou už polehávání nebaví, to je Vám asi jasné a stejně jako den před porodem už "zase skáče přes kaluže" a dělá ty svoje přemety. Asi se už těší na lišáčka, kterej se jen třepe až se do něj s chutí (haha) zakousne.
Mezitím pražská skvadra objevila úžasné pole u Březiněvsi, kde je cca 20 zajíců na metr čtvereční, takže i Kousátor už NEHONÍ zajíčky a po 10s to vzdává. chápeme, že tomu se nedá dost dobře věřit, ale je to pravda.. Nekecáme.


2.7.2007
Tak nám malí mravenečkové rostou jako z vody.. pardon, jako z mlíka. Už je jim sedm dní, mají ufiknuté ocásky a jsou to fešáci.. Už to taky vypadá, že budou mít jména, tak ještě chvilku vydržte a brzo Vám je napíšeme!
A máme ještě pořád volné dva kluky!! Kdo má zájem, ozvěte se nám prosím na telefon 731 412 812 nebo email alena_kolarova@centrum.cz!


27.7.2007
Konečné skóre je tedy 4:3 pro kluky. Fotečky budou co nevidět, teď jen pro pokochání se sacím komandem alias rezavými netopýry a šťastnou maminou..

26.6.2007
12.37 - holka, 1.24 - druha holka, 2.10 - treti holka a jeden maly klucici hrosik v 3.09
kluci zatim vedou 4:3!

26.6.2007
Krasne datum ze? Takze v 10 rano stredoevropskeho casu, prvni kluk, 10.45 druhej a 11.00 treti.. drzte nam palce!!


26.6.2007
64 dní a pořád nic. Páňaska podnikla výpravu na podporu slečny Amálicové, ale ani domlouvání, ani vyhrožování lišáčkem nepomohlo a štěnda jsou pořád ještě v pupíčku.. Páňaska po bezesné noci a cca 3-4 hodinách přerušovaného spánku v 5 ráno skočila do svého draka a jela zase zpátky do Prahy..

25.6.2007
Taky jste tak zvědaví? No, pořád nic :-( Amálicofka si prostě dává načas a páňasku už to řádně nebaví. Opět se projevila její tvrdohlavost a neposlušnost.. Přeci byl jasně stanovený termín na noc ze soboty na neděli.. Takže buďte trpěliví, tyhle štěnda, to bude zázrak století!

Mezitím komise pro kontrolu výkonnosti zajíčků složená z čestné předsedkyně a  Zálažanské velvyslankyně Alči a obávaného masiče zajíčků Kousátora provedla kontrolu terénu blíže neurčené oblasti v  regionu OMSu Mladá Boleslav. V tomto terénu se pravidelně konají VZ a komise shledala, že kraj je opravdu dobře zazvěřený  a OMS si neutrhne ostudu.

22,6,2007
Taky jste tak zvědaví, co se nakonec paní Amálicové vyklube z pupíčku? Všichni naši věrní obdivovatelé a fanoušci čekají a čekají a paní Amálicová se rozhodla, že nás ještě bude trochu napínat... Dneska je to 60dní a jí se pořád líbí na gaučíku v Hrušové, elegantně si tam hajá, nožku přes nožku, vyvylený pupík a moudře hledí na ten "psí plebs", který se jí hemží u nohou , a který by si taky rád dáchl na gauči, ale tam ho naše matka pluku prostě nepustí a do porodní bedýnky se jí ještě ještě nechce...
Mezitím Kousátor musí obstarat všechny zajíčky v Ďábličáku sám, a i když má statnou pomocnici Alču k ruce, je to dřina..

Děkujeme za pozornost, další zprávy budou následovat...

18.6.2007
Pro naše pražské fanoušky máme smutnou zprávu, slečna Amálicová, která už si nepřála být otravována zástupy fanoušků kteří jí žádali o autogram na každé vycházce se uchýlila na venkov, aby zde v klidu a pohodě a ukryta před zvědavými zraky veřejnosti povila své první malé mravenčky. Podle posledních zpráv se má velice dobře, k večeři si dopřává nožičky co jí nabalila babička s sebou do chlebníčku a způsobně hajá na gauči, zatímco vetřelci  si v jejím v bříšku hrajou na honěnou..
A nyní zprávy z blogu slečny Káti:
Tak si to představte, Amálice je v porodnici a páňaska se rozhodla, abych netrpěla samotou, že si vypůjčí u Drábků nějakou psinu, aby byla v Praze trochu psina. No, každej normální páňas, kdyby měl alespoň trochu šanci a možnost, tak si vypůjčí dalšího pointra, to dá přeci rozum. Měla neuvěřitelnou možnost zakusit, co to je doma za štěstí mít dva pointry a co ona? No ona vyměkla! Máme doma kraťase a to ne ledajakýho.. Kraťasku a důchodkyni Alču, zvanou Dusič. Takže, sice tak neběhá, ale prý umí řádně dusit.. takže už se těším, až nás vezme páňaska na kačenky..
Nejdřív jsem teda byla pěkně naštvaná, že máme doma někoho jinýho, ale teď už spolu chrníme v  pelíšku.
Jen pořád neumí prolézt lítačkama a hlava jí nebere, že si v Praze může dělat co chce.. už jsem jí ukázala, kde je bahňák v Ďábličáku (učí se dobře) a i kde se sdružují bažantíci.. Ještě pár dní a ona se pořádně rozkouká... a taky nedělá takový vylomeniny jako já - například vozembouchy a kousací výpady.. Ale páňaska pro ní má slabost, nejenom kvůli tomu stejnýmu jménu, ale že prej mají stejný trávení - jen co se podívají na jídlo, tak mají kilo nahoře nebo co..


13.6.2007
Na četné žádosti fanoušku z našeho haf klubu se náš známý paparazzi vydal ukořistit alespoň jeden snímek z utajované vychajdy  se Skippkou a její věrnou venčitelkou Móňou...
Po shlédnutí této fotky, můžete namítat, že zprávy o Amálčině těhotenství jsou jen nějaké kachny, i na další, při které se paparazzi opravdu vyřádil ...nebudeme Vás napínat na této fotce už je jakž takž při troše představivosti něco vidět a nemyslete si, že je to jen tím, že se trošku víc nadlábla... no a tady je opravdu důkaz!
Ódy na krásu paní Amálicové (případně pozadí slečny Skippinky, ktere je vidět na jedné fotce) můžete posílat na známá místa.

11.6.2007
Z deníku Domovnice:
Takže jak pokračují moje dny? Popíšu Vám to v bodech:
1. pořád se ještě protáhnu dvířkama
2. už mě zas až tak nebaví běhání v parku (pozor, nepleťte si běhání a honění zajíčků, či jiné havěti, to jsou dvě rozdílné disciplíny - dovolím si malou vsuvku, běhání se dá rozdělit na několik podkategorií a baví mě vzestupně jak je napíšu:
    a. běhání na Letný
    b. běhání, jak páňaska píská
    c. běhání v Ďábličáku či jiném parku/lese, jak se mi chce a páňaska si taky může pískat jak chce
    d. lítání po poli, když Vám pěkně šustí tráva akorát okolo uší, páňaska píská a je jí to prd platný
    e. honění zajochů a jiné havětě (plus si k tomu přidejte že se to znásobuje, když je puštěnej Kousátor)
3. Kousátora samotnou běhání už tak moc nebaví, takže se občas batolí se mnou. Ale pak jí dycky dojde, že to musí dohnat i za mě a lítá okolo nás jak satelit.. Dala si totiž za úkol, že zajíčci nesmí ztratit obezřetnost jen díky tomu, že je na to sama. Zatím se jí daří.
4. Díky našemu pomalému tempu se mi daří vystavovat mnohem víc než když jsem v kondici.. zvěř totiž neprchá v němém děsu, ale nevědomky čeká až k ní dorazím.. neuvěřitelné!
5. chtěla jsem aby mi páňaska natírala bříško zpevňujícím mlékem proti stryjím, odmítla... chápete to? nechala mi zkazit figuru a pak o mě nechce pečovat
6. chtějí mě přihlásit na Mistrovství světa v somrování, prý mám reálnou šanci vyhrát!
7. už jen dva týdny do porodu. už aby to bylo, špatně se mi zbíhá ze schodů..
8. Káťa se rozhodla, že bude nejen psem loveckým, ale také golfovým. V čem to spočívá? No, první lekce proběhla tak, že páňasovi rozkousala celej pytlík nových "týček" - to jsou takový ty dřevený hřebíky ze kterých se odpalujou míčky. Páňas ani nenadával, jen si povzdechl a říkal: "no jo, ja zapomněl, že už jsou saně zase doma". Nechal si je totiž hloupě ležet na komodě, která je ve výšce očí slečny Káti (výška očí je tak, že když si stoupne na zadní, aby viděla co je na stole, tak to opravdu vidí)


4.6.2007
Takže, samozřejmě hlavní událostí je, že je paní Amálicová opravdu těhotná!!! Mnozí můžou naznačit, že pes přeci nemůže být těhotnej, že ten je březí, ale kdo zná paní Amálicovou, tak ví, že je napůl člověk, jen promluvit! a proto musí být těhotná a ne březí!
No a jak jsme se měli u babičky a dědy ve službě? Popíšeme Vám svůj den a pak uznejte sami...

5.30 - dědovi zvoní budík do práce a pouští nás do ložnice k babi, abysme si taky konečně pořádně vyspaly. Spíme tam v pěti, ještě s kocourem..
6.15 - Kousátora chytají roupy a začíná první mydlení s kocourem
6.30 - Babi nevydrží psychický nátlak a vstává
6.45 - Babi si ani nestíhá vypít kafe a už jsme na lukách u Jizery
8.00 - k snídani se servírují vařené nožičky s trochou granulí
8.05 - 12.00 - Kousátorova dopolední siesta, případně druhé mydlení kocoura, Amálicofka si vybírá první dávku mazlení. Mezitím se stihne vyštěkat pošťačka a zedníci u sousedů atd atd
12.00 - oběd - většinou rohlík
12.05 - 18.00 - odpolední klid - válení se v keříčkách, archeologický průzkum zahrady, druhá a třetí dávka mazlení, rychlostní trénink s kocourem
18.00 - 19.00 - večerní prochajda s dědou, počítání bažantíků
19.00 - večeře, granule a vařené kuřátko, pro paní Amálicovou jablíčka
20.00 - sledování televize s dědou na gauči, žužlání uzeného ucha apod.
22.00 - večerka

víkendy se lišily jen tím, že v 5.30 sice budík nezvonil, ale my jsme stejně vstávaly.
A teď už jsme zase doma, takže opruz, protože do postele ani na gauč nesmíme, Amálicofka se stále ještě protáhne dvířkama.. Dneska nafotíme nějaká pěkná fota, abyste viděli, co jí ti vetřelci udělali s figurou

21.5.2007
Opět z deníku Kousátora:
Takže se to nepovedlo.. No, však víte co.. Preci ty vlohovky! Máme to bohužel v I.ceně, nos za 4 a celkem 213 bodů. Fakt jsem se snažila, abysme nikam nejeli, v pátek jsem si ještě prohnala zajdu, pak jsem dělala, že jsem unavená, dokonce jsme s Amálicofkou schovaly naše PSK (tzv. péeskáčka - aneb Psí Servisní Knížky), takže v sobotu ráno bylo takové menší dráma a vzrůšo. Ale nakonec jsme vyjely a i s babičkou, naší technickou podporou dorazily na místo.
Tak předně: páňaska byla jedina ženská vůdkyně, já jediný pointr. Jen jsme vešly do místní hospody, davy zašuměly úžasem, chlapi si pobryndali košile pivem a  první ranní párky jim spadly do hořčice. Bylo to jak z filmu, páňasce vlály její blonďaté vlasy, mě vlály uši a vnesla jsem se jak královna.. (představujete si to jo?)  - hnes si všichni začali šeptat, kdože to je, ten krásný psík atd atd.. co Vám budu vyprávět, de facto jsme to měly v kapse už v tom okamžiku, ani jsem se pak už nemusela snažit.. i když... kdybych se snažila to zkazit ještě chvíli, tak by možná páňaska vyměkla a vzdala by to... ale pěkně od začátku..
Takže 16 psů, já jedinej pointr. 3 skupiny, my číslo 12, prvni ve 3.skupině.
Odjezd na nějakou louku, kde byly kopřivy, brekeke a žádná zvěř. Páňaska mě vypusti, poklepe po zádíčkách, jak máme naučeno a já.... já nic. Já se nehnu. skok sem, skok tam a zpátky k ní.. Páňaška začíná panikařit. Opět mě pošle a já opět nic.. Kopřivy, no chápete to? A ona mě do nich posílá! No, pět minut jsem ji natahovala jak kšandy a pak to přišlo... co? No přeci vůně po zajíčkovi a já byla ztracená! Tomu se nedá odolat.. Takže vystavení, postoupení, vystavení, sledování stopy, pak už jsem si i zaskočila do pole (který měla páňaska skoro do pasu, takže já neviděla vůbec nic ani s výskokem), a už to šlo jak na drátkách, daleké hledání a nakonec mě nemohla odvolat! (tak to byla taková malá pomstička nakonec, hihihi).
Takže jak to dopadlo? Klidy za 3, styl za 3 (to páňasku sejří, protože to mi jde, ale ten začátek se mi povedl řádně zkazit) a poslušnost za 3 (na tuhle troječku jsem pyšná!). Celkem 213 bodů a nominace na Polabské derby. Jenže jsem moc stará, tak mě diskvalifikovali :-(
Gratulace přijímám teď u babičky s dědou, kde řádně podle posledních ifnormací zlobíme - chachá


17.5.2007
Z deníku slečny Káti:
Dlouho jsme se neozvali, u nás je spousta novinek, tak předně:
1. paní Amálicová má pocit, že tloustne a nasadila si piškotovou dietu. To znamená, že granulky ji vůbec nejedou a žere jen piškoty, které se naučila velice zručně vysomrovat na změklé paničce. Nutno říct, že i pro mě to má své výhody, dostanu dycky taky

2. 12.5. jsme se s páňaskou zúčastnily výstavy ve Slavkově u Brna.. bylo tam asi milijón Mešiňáků a my tam holt nesměly chybět. Amálicová zatím hlídala u Drábků barák se svou švagrovou (Fidouškovou ségrou) Fendy. No, tak abych Vám to popsala... byl to VOPRUZ! Však se mi taky páňaska náležitě omluvila a slíbila mi, že už mě nikdy nikam nepotáhne! Dostala jsem VD, protože začalo pršet a já se nahrbila, padaly takový velký kapky, a pana rozhodčího Šimka neobměkčily ani modrý voči naší páňasky.. Jinak mě tedy chválil, aby ne - že prej mám krásnou hlavu i hrudník (prsíčka pravidelně procvičuju plavbou vpřed směr kačenky), prostorné chody (styl procvičujeme teď velice pravidelně na poli se zajíčkama) a pěkný úhlení nebo co. Takže to byl můj výstavní debut a zároveň i derniéra. Kdo mě propásl, už má smůlu...
3. v sobotu jdeme na vlohovky. Páňaska doufá, že víc jak jednoho zajdu a bažantíka nepotkáme. No, necháme se překvapit, že...

4. jo a ještě: ta blbka Amálicová byla zlá na štěňátko u dědy a babičky v Březiněvsi.. máme zákaz návštěv, to znamená konec párečků :-( a slepičí polífky při každé návštěvě... snad se nechá děda obměkčit až bude Amála těhotnější..

5. byl se na nás podívat Fidoušek se svými věrnými venčiteli a novým lidským štěnětem Karolínkou.. žádná prča to nebyla. Karolínka je ještě moc malá a pije jen mlíčko, takže jí nebylo co sebrat a případně zblajznout. Fidoušek páňasce furt lezl do záhonku a pak začal hrabat na trávníku, opičák jeden! Měl s sebou i svou kámošku Iris, alias Piraňu - vytahali jsme úplně všecky hračky a jeli domů.

6. v sobotu si na mě vzpomeňte a držte mi palce, případně už předem ukápněte slzu za zajíčka, kterého určitě chytím.. to by bylo aby nebylo..

30.4.2007
Novinky z Libně:
1. Potenciální těhotenství už paní Amálicová využívá ve svůj prospěch a vyžaduje ještě větší dávku mazlení než doposud.
2. V Ďábličáků se těm nešťastnicím kačenkám vylíhli malí chundeláčci
3. Paní Amálicové se stále líbí orálek
4. Ač je to k neuvěření, nová zahrada je pořád ještě v celku... Momentálně probíhají výkopové práce pouze pod zahradním domkem..
5. Káťa přibrala asi půl kila a rostou jí prsa
6. Amálice sice doufá, že se lišáčkovi vyhne, ale páňaska jí ho slíbila jako zlatý hřeb léta.. ach jo.
7. Dámičky čeká hned po Kousátorových vlohách týdenní pobyt v nápravném ústavu protože páňaska si zase jede užívat za oceán (tajně ji podezříváme že se tam jezdí muchlovat s cizíma pejskama, páňas ji zas podezřívá, že tam jezdí jen kvůli nákupům)


24.5.2007
Tak se páňaska konečně dočkala, paní Amálicová už není panna, ale velká holka!!  Včera večer, za zpěvu ptáků a štěkotu přihlížejících a závidějících pejsků stvrdila svou lásku s Otíkem Rendlíků -  celá anabáze je popsána zde...
16.4.2007
Neuvěřitelné se stalo skutkem a paní Amálicová začala 13.4. hárat!! A pak že pátek 13tého není šťastný den.. Amálicofce se sice trochu zkazí figura, tak ted se předvádí jak může a nechce jíst, aby moc netloustla..
Musíme se Vám pochlubit, že nás rodičové (čti páňas a páňaska) nechali samotný přes noc - z pátku na sobotu. Byly jsme doma úplně samy a byly jsme děsně důležitý. Udělaly jsme malinký mejdlo, jestli zbude dneska po prochajdě čas, tak Vám k tomu něco napíšeme, protože to bylo mejdlo století..
Pro ty co nás neznají.. naši páňasové nejsou takový nelidi (nepsi), abysme nemohly jít celou noc a celý ráno a celej den na záchod... my máme doma takovej luxus, že máme svoje samostatný dveře do bytu a můžeme si jít čůrnout nebo káknout kdy chceme..
A páňaska -  asi aby se nám zavděčila, udělala v neděli úplně novou zahradu - takže máme zase co ničit.. je tam spousta keříků, a rostlinek, lábuž!!!

2.4.2007
Takže jak bychom Vám to nejlépe vypověděly:
Kousátor už doháral a Domovnice alias Mravenec pořád nic. Už je to opravdu divný (říká páňaska a rve si přitom vlasy a nadává), prej nestihnem trénink na všestranky a tak. No, každýmu je přeci jasný, že Mravenec jen oddaluje okamžik, kdy bude muset vzít do své krásné a ušlechtilé tlamičky (s krásným profilem) tu odpornou smrdutou věc zvanou lišák.
Jinak páňaska s náma chodí k Vltavě, to je jediný místo, kde nejsou zajíčci, ale za to jsme tam už chytly kachnu! A teď o víkendu jsme se byly s páňaskou a naší kámoškou Skippkou a její věrnou venčitelkou Monďou v Nápravném ústavu trochu potrénovat.
Trošku jsme si udělaly z páňasky dobrý den, protože jsme obě dvě dělaly jakože vůbec neumíme na poli běhat, natož tam hledat. A když se před Mravencem zvedl zajoch, tak se dokonce otočila (stálo ji to děsnýho přemáhaní, ale stálo to za ty páňasky vyvalený oči) a zadaunovala.. Prostě děly se neuvěřitelný věci. Ti co nás znají delší dobu ví, že to je všechno jen trik a že to páňasce v Ďábličáku při nejbližší příležitosti zase spočítáme :-) Jen jsme z toho byly celý zmožený, všecky tři, takže dneska si asi budeme místo venčení lízat rány..

13.3.2007
POZOR POZOR POZOR!!!

RÁDI BYCHOM TÍMTO POŽÁDALI VŠECHNY PEJSKY KTEŘÍ PRAVIDELNĚ ČTOU NAŠE PŘÍSPĚVKY ABY SI DALI POZOR PŘED DVĚMA PSÍMI DELIKVENTY, KTEŘÍ POD SLIBEM POSLUŠNOSTI OMÁMILI SVOU PÁŇASKU A UTEKLI Z NÁPRAVNÉHO PSÍHO ÚSTAVU V ZALAŽANECH! PODLE NEJPOSLEDNĚJŠÍCH ZPRÁV SE ZDRŽUJÍ NA PRAZE 8, OVŠEM POHYBUJÍ SE TAK RYCHLE, ŽE JE POUHÝM OKEM TÉMĚŘ NELZE SPATŘIT. PANÍ AMÁLICOVÁ A SLEČNA KÁŤOVÁ JSOU VELICE RAFINOVANÉ, DLOUHOLETÉ KRIMINÁLNICE, POZOR NA NĚ!!  


bližší informace najdete v proklicích na jejich jména

12,3,2007
Přinášíme Vám exkluzivní fotografie, které se podařilo včera v podvečer ukořistit našemu paparazzi, který se celý víkend krčil v křovíčkách na Praze 8, protože mu přišla hláška, že se tam bude trénovat aportík s Kousátorem! Jeho prosby nezůstaly nevyslyšeny a jemu se podařily 2 výborné záběry o které se s Vámi teď podělíme. Věříme, že dokážete ocenit tu námahu a nebezpečí, kterému vystavil svůj život!  Posuďte sami, děkovné a obdivné dopisy posílejte rovnou slečně Kátě, jistě bude potěšena!!

12.3.2007
Na připomínku členky našeho haf clubu bychom chtěli uvést na pravou míru nepřesné informace, které jsme podali o velikosti frndy paní Amálicové. Členka uvedla (mimochodem je to naše velka obdivovatelka a znalkyně proporcí pozadí maďarských ohařů), že je naprosto nemožné, aby frnda paní Amálicové měla velikost lískového oříšku. Po důkladném přeměření uvádíme, že jsme se opravdu spletli, frnda není velikosti liskoveho oříšku, ale VELKÉHO lískového oříšku, případně MALÉHO vlašáku. Všem našim pravidelným čtenářům se tímto omlouváme za mystifikaci!


7.3.2007
Alespoň Kousátor už má na prdelce hezkého a kvalitního vetřelce. S tříměsíčním zpoždením... Všichni netrpělivě čekají na Amálicofku a ta si prostě dává načas... Kousátor má náladu pod psa, nebo teda spíš pod fenu. Furt si na něco stěžuje, chodí a vzdychá. Páňas tvrdí, že to má po páňasce..
A teď jedna dobrá zpráva: Do Ďábličáku se nastěhovaly kačenky. No, nejsme si uplně jistí, jestli to pro ně byla dobrá volba. Včera proběhlo sčítání a soudě podle řevu (kačenek) je jich tam dost.


1.3.2007
Velikost frndy pani Amálicové je stále asi taková jako je lískový oříšek. Případným zájemcům pošleme přesné parametry. Místo hárání si vymyslela střevní chřipku. Umíte si představit jak je Reskátor Káťa otráven nedostatkem lumpáren.
Jinak v nápravném ústavu se muselo poslouchat, dokonce nosit aportík (odporný, chlupatý a kilový!!!) = Kousátor je dostatečně znechucen... NO a aby si páníci nemysleli, že se Dámičky nějak výrazně polepšily, tak hned v pondělí po návratu řádně prohnaly všechny zajíčky kteří se dostavili do Stromovky na předem nahlášené přeměřování tukových zásob po letošní zimě. Musíme prohlásit, že zajíčci jsou ve výborné formě - utekli všichni.


15.2.2007
Valentýna jsme prožili tak, že jsme olíbali Janču u Mešíňáků zatímco si naši páníci užívali sami doma.. šupáci! A páňaska se hecla a přidala novou kolonku ODKAZY a spousty nových adres našich čtyřnohých kamarádů.. a ještě prý jich bude víc...
AMÁLICOVÁ STÁLE NEHÁRÁ A NEHÁRÁ! Fidoušek už přemýšlí, že si pořídí umělou fenu, aby si trochu ulevil.. Jo a Fido má taky stránky! hurá!!!
5.2.2007
Dlouho jsme se neozvali a jistě si jen marně domýšlíte, jak se naše dvě psí slečny v tyto zimní dny mají... Nebudeme Vás moc dlouho napínat, po tom, co si pár dní užily ve sněhu (dokonce se páňaska hecla a ve sněhové vánici s nima vyšla ven, což bylo největší žůžo na světě) se mají přímo příšerně!! Představte si, že je páníci opět hnusně odložili, nebojíme se říci dokonce odhodili do obávaného psího nápravného ústavu v Zálažanech! Považte to, válí se na gauči, spí s Janou v posteli, dovádí se štěndama, paní Kousátorová dokonce hajá s malýma kraťáskama v košíku i s jejich mamkou Álinou. No uznejte, že je to strašné trápení zvířátek, zatímco páňaska si jistě užívá s cizíma pejskama za oceánem a páňas se sestřičkama v nemocnici! Jojo, nespravedlnost světem vládne!
A proto se Amálicofka rozhodla, že se jim za to pomstí a prostě hárat nebude a nebude a nebude, ať se všichni třebas staví na hlavu!  Fidoušek už si samou touhou okusuje drápy na tlapkách a naše hvězda prostě nehárá... To mají za to!!
Howgh!
7.1.2007
Poprvé se Vám hlásíme v novém roce a máme spousty akutalitek!
Takže před  Vánoci Kousátora srazilo auto, takže byla trochu poškrábaná a měla natržený ušní bubínek, takže o zábavu jsme měli postaráno.
No, a na Silvestra s námi páníci zůstali doma, abysme se prej nebály nebo co..
Ale hlavní událostí je jednoznačně návštěva bažantnice v Šilheřovicích! Vzal nás tam Jura Drábek, abysme se prý něco naučily! Jak my dvě tak i páňaska! A taky samozřejmě holky z Hájovny, Cita, Freja a Arwenka. Takže ve čtvrtek jsme vyrazili, skoro 400 km ale stálo to za to! Kdo neviděl, ten neuvěří. Nevíme jestli jsme byly jak v Jiříkově vidění nebo jako u Alenky v říši divů! Bažanti byli naprosto všude!!! Na cestě, v lese, na louce, na poli, v teletníku, v krytech po tancích... Byly jich tisíce a my byly na vodítku! Ta nespravedlnost!!! Páňaska měla úplně namoženou ruku, nic nepomohlo domlouvaní, ani žďuchance, ani proutek, nedbaly jsme rad, oči jak na šťopkách, jen jen se za nima rozběhnout a trošku je prohnat!
První den jsme byli na takovém malém komorním honu, nakonec se ulovilo jen 76 bažantů, nutno podotknout, že střelci nebyli žádný umělci, takže si Amálicová přinesla spousty křídlovaných bažantíků a pak jeden střelec dokonce picnul "omylem" zajdu, tak si ho dorazila a krásně aportovala. Tady paní Kousátorová neodolala a udělala jedno dokumentační foto.
No a v sobotu už to bylo jiný kafčo, velkej hon, celkem 861 bažantíků, přes 100 honců a spousta psů. Do akce se tím pádem dostala i Káťa a můžeme Vám pyšně oznámit, že se jí podařilo si zakousnout svého prvního bažantíka. Ovšem, jakmile se přestal hýbat, tak ho vyplivla a šla se napít z potoka. No, musíme přiznat, že všechny tři jsme toho měly po těch dvou dnech fakt dost, páňaska se nemohla hýbat ještě v neděli, že prej je celá namožená nebo co.. My jsme ráno už samozřejmě unavený vůbec nebyly a prohnaly si dva zajíčky v Ďábličáku, no co Vám budeme vyprávět.
Takže doufáme, že tohle rozhodně nebyl náš poslední výlet za bažantíkama! A tady je pár foteček, abyste viděli co jsme si zažily!
Hlavní stránka Fotogalerie Starší aktuality